PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0001 T Black Creek W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    765
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    264
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.51
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    188   71.76
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     74   28.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    215   99.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .46
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     48


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    213   95.95
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    4.05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     42


          Town Board Chairperson Town of Black Creek
          (VOTE FOR)  1
           Brenda Schwister Garvey.  .  .  .  .  .  .     85   34.14
           Dan Knutzen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   65.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15


          Town Board Supervisor 1 Town of Black Creek
          (VOTE FOR)  1
           Daniel G Rettler .  .  .  .  .  .  .  .  .    236   98.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24


          Town Board Supervisor 2 Town of Black Creek
          (VOTE FOR)  1
           Tom Neubert.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    234   99.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .85
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28

          Town Treasurer Town of Black Creek
          (VOTE FOR)  1
           Jeri Ohman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    239   99.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23


          Constable Town of Black Creek
          (VOTE FOR)  1
           Michael D Garvey .  .  .  .  .  .  .  .  .    221   96.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    3.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20   33.33
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .     20   33.33
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19   31.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    1.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    182   52.60
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    159   45.95
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    134


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    197   95.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    4.83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0002 T Bovina W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    729
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    197
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          27.02
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    137   70.26
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     58   29.74
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    157  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     40


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    156   96.89
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    3.11
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36


          Town Board Chairperson Town of Bovina
          (VOTE FOR)  1
           Alan Van Straten .  .  .  .  .  .  .  .  .    177   99.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19


          Town Board Supervisor 1 Town of Bovina
          (VOTE FOR)  1
           Ronald K. Beyer  .  .  .  .  .  .  .  .  .    177   99.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19


          Town Board Supervisor 2 Town of Bovina
          (VOTE FOR)  1
           Wade Vandenboom  .  .  .  .  .  .  .  .  .    173   99.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23

          Town Clerk/Treasurer Town of Bovina
          (VOTE FOR)  1
           Charles J. Pluger.  .  .  .  .  .  .  .  .    179  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .    161   34.11
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .    160   33.90
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    149   31.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    119

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0003 T Buchanan W 1, 4 & 6-9
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   3114
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1177
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          37.80
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    691   59.57
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    467   40.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    888   99.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    1.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    280


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    923   96.85
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30    3.15
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    224


          County Supervisor, District 8
          (VOTE FOR)  1
           Nicholas Thyssen .  .  .  .  .  .  .  .  .    554   55.73
           Karen Lawrence.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    433   43.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7     .70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    183


          Town Board Chairperson Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           Mark McAndrews.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    930   98.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15    1.59
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    232


          Town Board Supervisor 1 Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           Karen Lawrence.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    503   50.60
           Dave Van Vonderen.  .  .  .  .  .  .  .  .    481   48.39
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    1.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182

          Town Board Supervisor 3 Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           Chuck Kavanaugh  .  .  .  .  .  .  .  .  .    920   98.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14    1.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    242


          School Board Member Kimberly Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Debbie Roberts.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    854   51.08
           Penny Hoh  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    805   48.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13     .78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    682


          Town of Buchanan Advisory Referendum Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           A. Special Assessments .  .  .  .  .  .  .    134   12.02
           B. Transportation Utility Fee.  .  .  .  .    685   61.43
           C. Property Tax Levy Increase.  .  .  .  .    296   26.55
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     62

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0004 T Buchanan W 2, 3, 5 & 10
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1183
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    479
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          40.49
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    287   61.19
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182   38.81
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    354  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    125


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    378   96.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12    3.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     89


          Town Board Chairperson Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           Mark McAndrews.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    377   97.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    2.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94


          Town Board Supervisor 1 Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           Karen Lawrence.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    202   52.20
           Dave Van Vonderen.  .  .  .  .  .  .  .  .    181   46.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.03
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     91


          Town Board Supervisor 3 Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           Chuck Kavanaugh  .  .  .  .  .  .  .  .  .    364   99.18
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .82
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    112

          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    141   19.94
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    118   16.69
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    150   21.22
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .     90   12.73
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    126   17.82
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   11.46
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    265


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3   60.00
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   40.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          School Board Member Kimberly Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Debbie Roberts.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     88   48.09
           Penny Hoh  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     95   51.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     83


          School Board Member
          Wrightstown Community School District
          (VOTE FOR)  2
           Sarah Hock .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10   38.46
           Laurie De Cleene .  .  .  .  .  .  .  .  .     16   61.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12


          Town of Buchanan Advisory Referendum Town of Buchanan
          (VOTE FOR)  1
           A. Special Assessments .  .  .  .  .  .  .    162   35.29
           B. Transportation Utility Fee.  .  .  .  .    214   46.62
           C. Property Tax Levy Increase.  .  .  .  .     83   18.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20


          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    131   41.32
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    186   58.68
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0005 T Center W 1-7
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2436
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1031
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          42.32
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    720   70.94
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    294   28.97
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .10
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    767   99.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6     .78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    258


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    755   96.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25    3.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    251


          Town Board Chairperson Town of Center
          (VOTE FOR)  1
           Robert Toby Paltzer Jr .  .  .  .  .  .  .    834   97.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21    2.46
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    176


          Town Board Supervisor 1 Town of Center
          (VOTE FOR)  1
           Jess Burchill .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    340   38.51
           Steve Schmeichel .  .  .  .  .  .  .  .  .    538   60.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5     .57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    147


          Town Board Supervisor 3 Town of Center
          (VOTE FOR)  1
           John Baum  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    795   99.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    1.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    228

          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5   31.25
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .      5   31.25
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6   37.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    308   34.96
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    243   27.58
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    326   37.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    383


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .    469   98.95
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    158


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .     40   57.14
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30   42.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     58


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     41   97.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    2.38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    223   99.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    105

          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .    220   99.10
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .90
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    107


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    233   37.46
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    389   62.54
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    230   36.98
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    392   63.02
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0006 T Cicero W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    605
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    216
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          35.70
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    132   61.97
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   38.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    179  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    175   94.09
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    5.91
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30


          Town Board Chairperson Town of Cicero
          (VOTE FOR)  1
           Steve Hackl.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    190   97.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    2.56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21


          Town Board Supervisor 1 Town of Cicero
          (VOTE FOR)  1
           Daniel Birling.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     98   48.51
           Kelly L. Van Vleet Seitz  .  .  .  .  .  .    103   50.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14


          Town Board Supervisor 2 Town of Cicero
          (VOTE FOR)  1
           David Vande Hei  .  .  .  .  .  .  .  .  .    191  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25

          Town Treasurer Town of Cicero
          (VOTE FOR)  1
           Judy Hackl .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    194   98.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19


          Constable Town of Cicero
          (VOTE FOR)  1
           Patrick R. Amerson  .  .  .  .  .  .  .  .    191  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    148   49.01
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    151   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .99
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    130


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    185   95.36
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    4.64
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0007 T Dale W 1-3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1844
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    692
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          37.53
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    490   71.85
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    191   28.01
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .15
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    500   99.40
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .60
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    189


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    511   96.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16    3.04
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    165


          Town Board Chairperson Town of Dale
          (VOTE FOR)  1
           Douglas Wunderlich  .  .  .  .  .  .  .  .    550   98.04
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    1.96
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    131


          Town Board Supervisor 1 Town of Dale
          (VOTE FOR)  1
           Darnel Laabs  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    404   65.91
           Charles D. Zehner.  .  .  .  .  .  .  .  .    209   34.09
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     79


          Town Board Supervisor 2 Town of Dale
          (VOTE FOR)  1
           Chad C Degal  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    529   97.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    2.04
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    152

          Constable Town of Dale
          (VOTE FOR)  1
           Sandy Gadamus .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    527   95.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25    4.53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    140


          Dale Sanitary District 1 Commissioner
          Dale Sanitary District 1
          (VOTE FOR)  1
           Daryl T. Kistenmacher  .  .  .  .  .  .  .     96   96.97
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    3.03
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    119   23.24
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .    154   30.08
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   32.03
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .     74   14.45
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .20
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    166


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    266   99.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .75
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     84


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .    262   99.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     89

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0008 T Deer Creek W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    314
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    124
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          39.49
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     84   68.85
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     38   31.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    105  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    108   97.30
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    2.70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13


          Town Board Chairperson Town of Deer Creek
          (VOTE FOR)  1
           Steven D. Young  .  .  .  .  .  .  .  .  .    114   99.13
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .87
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9


          Town Board Supervisor 1 Town of Deer Creek
          (VOTE FOR)  1
           Chad Mares .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    118  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6


          Town Board Supervisor 2 Town of Deer Creek
          (VOTE FOR)  1
           Tom Peeters.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    114   98.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8


          Town Clerk Town of Deer Creek
          (VOTE FOR)  1
           Craig Sorenson.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7

          Town Treasurer Town of Deer Creek
          (VOTE FOR)  1
           Marcia Pethke .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    122  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Constable Town of Deer Creek
          (VOTE FOR)  1
           Mark Radtke.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7   35.00
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .      6   30.00
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7   35.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          School Board Member Clintonville Public School District
          (VOTE FOR)  2
           Mark Zachow.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     83   42.56
           Lori Jean Poppe  .  .  .  .  .  .  .  .  .     75   38.46
           Patrick Danforth .  .  .  .  .  .  .  .  .     37   18.97
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   28.57
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   14.29
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   14.29
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   28.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   14.29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0009 T Ellington W 1-5
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1911
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    723
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          37.83
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    535   75.25
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    176   24.75
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    524  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    199


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    526   96.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21    3.84
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    176


          Town Board Chairperson Town of Ellington
          (VOTE FOR)  1
           Joe Schumacher.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    542   95.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27    4.75
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    154


          Town Board Supervisor 1 Town of Ellington
          (VOTE FOR)  1
           Robert Prunty .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    543   97.14
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16    2.86
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164


          Town Board Supervisor 2 Town of Ellington
          (VOTE FOR)  1
           Allen Kaddatz .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    561   99.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5     .88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    157

          Town Clerk Town of Ellington
          (VOTE FOR)  1
           Bonnie Fischer.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    456   64.96
           Rachael A. Yogerst  .  .  .  .  .  .  .  .    245   34.90
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21


          Town Treasurer Town of Ellington
          (VOTE FOR)  1
           Sherri Fassbender.  .  .  .  .  .  .  .  .    592   99.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .34
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    129


          Constable Town of Ellington
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     49  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    674


          Stephensville Sanitary District 1 Commissioner
          Stephensville Sanitary District 1
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Darnick  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     48  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .    111   32.65
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .    125   36.76
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    104   30.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    191


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    380   99.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .    371   98.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    171

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0010 T Freedom W 1-8
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   3767
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   2450
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          65.04
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1497   64.22
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    826   35.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8     .34
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1854   98.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20    1.07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    576


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1942   97.10
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     58    2.90
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    447


          Town Board Chairperson Town of Freedom
          (VOTE FOR)  1
           Charles Kramer.  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1568   67.88
           Steven D Lowney  .  .  .  .  .  .  .  .  .    677   29.31
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     65    2.81
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    139


          Town Board Supervisor 1 Town of Freedom
          (VOTE FOR)  1
           Tim Maass  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    987   46.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1129   53.36
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    334


          Town Board Supervisor 3 Town of Freedom
          (VOTE FOR)  1
           Robert N Schuh.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    959   45.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1153   54.59
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    337

          Freedom Sanitary District 1 Commissioner
          Freedom Sanitary District 1
          (VOTE FOR)  1
           Daniel J Vandenberg .  .  .  .  .  .  .  .    980   97.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30    2.97
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    137


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1106   30.17
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1246   33.99
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1279   34.89
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35     .95
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1228


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .   1897   98.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33    1.71
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    517


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    992   40.97
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1429   59.03
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    926   38.17
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1500   61.83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0011 T Grand Chute W 1-3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   3452
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1090
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          31.58
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    615   56.58
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    472   43.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    771   99.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    318


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    777   95.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36    4.43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    277


          Town Board Chairperson Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Dave Schowalter  .  .  .  .  .  .  .  .  .    782   98.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    1.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    300


          Town Board Supervisor 1 Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Nooyen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    785   99.75
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .25
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    303


          Town Board Supervisor 3 Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Travis J. Thyssen.  .  .  .  .  .  .  .  .    770   99.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    316

          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    353   26.38
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    458   34.23
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    520   38.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7     .52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     65


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     71  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     39


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .     72  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     38

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0012 T Grand Chute W 4-14
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   7089
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1102
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          15.55
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    581   52.87
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    518   47.13
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    743   99.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    356


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    782   97.38
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21    2.62
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    299


          Town Board Chairperson Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Dave Schowalter  .  .  .  .  .  .  .  .  .    766   98.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13    1.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    323


          Town Board Supervisor 1 Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Nooyen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    760   98.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    1.04
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    334


          Town Board Supervisor 3 Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Travis J. Thyssen.  .  .  .  .  .  .  .  .    740   99.20
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6     .80
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    356

          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    383   26.90
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    506   35.53
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    527   37.01
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8     .56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    780

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0013 T Grand Chute W 15-18
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2794
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    960
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.36
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    508   53.14
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    447   46.76
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .10
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    709   99.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    250


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    723   97.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19    2.56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    218


          Town Board Chairperson Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Dave Schowalter  .  .  .  .  .  .  .  .  .    702   98.46
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    1.54
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    247


          Town Board Supervisor 1 Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Nooyen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    712   99.30
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5     .70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    243


          Town Board Supervisor 3 Town of Grand Chute
          (VOTE FOR)  1
           Travis J. Thyssen.  .  .  .  .  .  .  .  .    696   99.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    1.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    256

          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    356   25.52
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    485   34.77
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    545   39.07
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9     .65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    521

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0014 T Greenville W 1-3, 5, 7
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   5881
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1871
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          31.81
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1236   66.85
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    612   33.10
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1416   99.09
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13     .91
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    442


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1434   96.31
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     55    3.69
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    382


          Town Board Chairperson Town of Greenville
          (VOTE FOR)  1
           Jack Anderson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1472   99.06
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14     .94
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    385


          Town Board Supervisor Town of Greenville
          (VOTE FOR)  2
           Michael Woods .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    529   18.37
           Dean M. Culbertson  .  .  .  .  .  .  .  .   1118   38.82
           Joe Ryan.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1211   42.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22     .76
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    862


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1398   99.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6     .43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    467

          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0015 T Greenville W 4, 6 & 9
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1609
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    489
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          30.39
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    335   68.79
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    152   31.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    308   99.04
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .96
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    178


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    308   95.36
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15    4.64
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    166


          Town Board Chairperson Town of Greenville
          (VOTE FOR)  1
           Jack Anderson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    328   97.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.09
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    154


          Town Board Supervisor Town of Greenville
          (VOTE FOR)  2
           Michael Woods .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    139   18.48
           Dean M. Culbertson  .  .  .  .  .  .  .  .    302   40.16
           Joe Ryan.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    306   40.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5     .66
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    226


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    294   98.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    189


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .    145   97.97
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    2.03
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     95

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0016 T Hortonia W 1-2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    704
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    251
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          35.65
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181   72.11
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     70   27.89
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    197   99.49
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .51
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     53


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    188   97.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    2.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     59


          Town Board Chairperson Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Bob Luedtke.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    213   99.07
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .93
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36


          Town Board Supervisor 1 Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Nancy Willenkamp .  .  .  .  .  .  .  .  .    208   98.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     40


          Town Board Supervisor 2 Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Dennis Clegg  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    208   99.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .95
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     41


          Town Clerk Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Lyn Neuenfeldt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    214   99.53
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .47
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36

          Town Treasurer Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Marilyn Martin.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    213   98.61
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.39
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35


          Constable Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Ron Willenkamp.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    211   98.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     26   27.66
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21   22.34
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28   29.79
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .     19   20.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    160   98.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .    164   98.80
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.20
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     32

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0017 T Kaukauna W 1-3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    830
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    304
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          36.63
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    229   76.08
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     72   23.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    248   99.20
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .80
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     54


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    237   93.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16    6.32
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     51


          Town Board Chairperson Town of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Mike Van Asten.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    274  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30


          Town Board Supervisor 1 Town of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Shane Robley  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    270  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34


          Town Board Supervisor 2 Town of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Dennis Van Vreede.  .  .  .  .  .  .  .  .    267  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37

          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     51   18.15
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .     48   17.08
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     56   19.93
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .     39   13.88
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     50   17.79
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37   13.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member
          Wrightstown Community School District
          (VOTE FOR)  2
           Sarah Hock .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     71   47.97
           Laurie De Cleene .  .  .  .  .  .  .  .  .     77   52.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37   22.70
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     62   38.04
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     64   39.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .     88  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34   33.33
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     68   66.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33   32.35
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     69   67.65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     50   47.17
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     56   52.83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0018 T Liberty W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    552
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    198
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          35.87
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    139   70.56
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     58   29.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    167   98.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.76
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    161   95.27
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    4.73
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29


          Town Board Chairperson Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Scott Retzlaff.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    183   98.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13


          Town Board Supervisor 1 Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Tom Lambie .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182   98.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.09
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14


          Town Board Supervisor 2 Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Scott Wright  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17


          Town Clerk Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Julia DeGroot .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181   99.45
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .55
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16

          Town Treasurer Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Beth A. Ubl.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    184  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14


          Constable Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Levi Lambie.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182   98.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.09
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .     43   33.86
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .     44   34.65
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     40   31.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     44


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27   20.45
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .     32   24.24
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .     42   31.82
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .     29   21.97
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.52
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     60  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .     55  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0019 T Maine W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    519
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    163
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          31.41
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    106   67.09
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     52   32.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    138   99.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    140   98.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.41
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21


          Town Board Chairperson Town of Maine
          (VOTE FOR)  1
           Cory Demerath .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    147  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16


          Town Board Supervisor Town of Maine
          (VOTE FOR)  2
           Randy Moes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    100   33.33
           Ray Gomm.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     48   16.00
           Harley Griesbach .  .  .  .  .  .  .  .  .    117   39.00
           Mike Olson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33   11.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     26


          Constable Town of Maine
          (VOTE FOR)  1
           Gerald J Schuette.  .  .  .  .  .  .  .  .    136   93.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    6.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18

          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .    110   31.79
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .    123   35.55
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    111   32.08
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     80


          School Board Member Clintonville Public School District
          (VOTE FOR)  2
           Mark Zachow.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8   34.78
           Lori Jean Poppe  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8   34.78
           Patrick Danforth .  .  .  .  .  .  .  .  .      7   30.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .      3   50.00
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0020 T Maple Creek W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    356
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    182
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          51.12
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    115   64.61
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     63   35.39
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    147   99.32
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .68
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    155   98.73
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.27
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25


          Town Board Chairperson Town of Maple Creek
          (VOTE FOR)  1
           Gary J. Coroneos .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   46.55
           Dalton Korth  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     90   51.72
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8


          Town Board Supervisor Town of Maple Creek
          (VOTE FOR)  2
           Mike Bruette  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145   58.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    103   41.53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    115


          Town Clerk Town of Maple Creek
          (VOTE FOR)  1
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94  100.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     88


          Town Treasurer Town of Maple Creek
          (VOTE FOR)  1
           Tory R. Much  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    171   99.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10

          Constable Town of Maple Creek
          (VOTE FOR)  1
           Steven Janke  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    167   98.82
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.18
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3   37.50
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .      2   25.00
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3   37.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     65   22.03
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .     83   28.14
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .    100   33.90
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .     47   15.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     63

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0021 T Oneida W 1-6
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2230
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    750
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          33.63
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    473   64.09
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    263   35.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .27
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    536   97.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    2.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    203


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    576   95.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29    4.79
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145


          Town Board Chairperson Town of Oneida
          (VOTE FOR)  1
           Marlene Minnie Garvey  .  .  .  .  .  .  .    254   36.92
           Scott Schaumberg .  .  .  .  .  .  .  .  .    430   62.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     62


          Town Board Supervisor 1 Town of Oneida
          (VOTE FOR)  1
           Al Krause  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    335   51.94
           Terry Hock .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    304   47.13
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6     .93
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    105


          Town Board Supervisor 2 Town of Oneida
          (VOTE FOR)  1
           Randall Robertson.  .  .  .  .  .  .  .  .    369   57.57
           Carla Zimmerman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    266   41.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6     .94
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    109

          School Board Member School District of West De Pere
          (VOTE FOR)  2
           Barbara Van Deurzen .  .  .  .  .  .  .  .     71   49.65
           Scott Borley  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     67   46.85
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    3.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     85


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97   25.73
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    121   32.10
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    155   41.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.06
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    193


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .    214   98.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     67


          School Board Member Pulaski Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  1
           Sarah Brunette.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2  100.00
           Brian Chlopek .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Pulaski Community School District
          Zone 3
          (VOTE FOR)  1
           Barb McKeefry .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    238   59.06
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   40.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .25
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    295

          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    269   99.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     78


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     95   34.30
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182   65.70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102   37.23
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    172   62.77
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0022 T Osborn W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    797
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    258
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.37
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    176   68.48
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   31.52
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    207  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     51


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    202   95.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    4.72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     46


          Town Board Chairperson Town of Osborn
          (VOTE FOR)  1
           Harlan Volkman.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    235  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23


          Town Board Supervisor 1 Town of Osborn
          (VOTE FOR)  1
           Al Timm .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    229  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29


          Town Board Supervisor 2 Town of Osborn
          (VOTE FOR)  1
           Greg Schultz  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    224  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34


          Town Treasurer Town of Osborn
          (VOTE FOR)  1
           Ann-Marie Karweick  .  .  .  .  .  .  .  .    229   99.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28

          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9   20.45
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13   29.55
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .     21  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    173   54.57
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    144   45.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    143


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    189   99.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     40


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12   42.86
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16   57.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7   25.00
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21   75.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0023 T Seymour W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    697
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    196
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.12
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    146   74.49
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     50   25.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    167   98.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.76
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   94.80
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    5.20
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23


          Town Board Chairperson Town of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Michael Barclay  .  .  .  .  .  .  .  .  .    179   98.90
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.10
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15


          Town Board Supervisor 1 Town of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Pete Wachtendonk .  .  .  .  .  .  .  .  .    179  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17


          Town Board Supervisor 2 Town of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Chris A Van Dyke .  .  .  .  .  .  .  .  .    172   99.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23


          Town Treasurer Town of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Ginny Rottier .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    187  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9

          Constable Town of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Jeff Rottier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    186  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    165   55.74
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    130   43.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .34
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     96


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    177   98.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.12
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0024 T Vandenbroek W 1-3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1039
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    341
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.82
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    226   67.26
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    110   32.74
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    249   99.20
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .80
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     90


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    246   95.72
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    4.28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     84


          Town Board Chairperson Town of Vandenbroek
          (VOTE FOR)  1
           Jason Wegand  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    265   98.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.85
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     71


          Town Board Supervisor Town of Vandenbroek
          (VOTE FOR)  2
           Joan Coenen.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    270   86.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     43   13.74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    366


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    148   22.60
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    101   15.42
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    154   23.51
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .     77   11.76
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102   15.57
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     66   10.08
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    1.07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    368

          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    124   38.15
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    201   61.85
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0025 V Bear Creek W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    160
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     52
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.50
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30   58.82
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21   41.18
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     38  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     45  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          Municipal Judge for the Village of Bear Creek, Village
          oVillages of Bear Creek, Black Creek & Ni
          (VOTE FOR)  1
           John J. Mazuroski, Jr. .  .  .  .  .  .  .     43   97.73
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    2.27
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8


          Village President Village of Bear Creek
          (VOTE FOR)  1
           Christopher P Wenner.  .  .  .  .  .  .  .     44   95.65
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    4.35
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6


          Village Trustee Village of Bear Creek
          (VOTE FOR)  3
           Amy L Riggles .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     39   30.95
           Julie A Miller.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     43   34.13
           Tim Wanta  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     42   33.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.59
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30

          School Board Member Clintonville Public School District
          (VOTE FOR)  2
           Mark Zachow.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34   36.56
           Lori Jean Poppe  .  .  .  .  .  .  .  .  .     38   40.86
           Patrick Danforth .  .  .  .  .  .  .  .  .     21   22.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0026 V Black Creek W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    684
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    243
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          35.53
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    152   63.60
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     87   36.40
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    187   98.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.06
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     54


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    188   95.92
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    4.08
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     47


          Municipal Judge for the Village of Bear Creek, Village
          oVillages of Bear Creek, Black Creek & Ni
          (VOTE FOR)  1
           John J. Mazuroski, Jr. .  .  .  .  .  .  .    204   99.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .97
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37


          Village President Village of Black Creek
          (VOTE FOR)  1
           Justin Stingle.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     95   43.38
           Andy Gleason  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    123   56.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .46
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24


          Village Trustee Village of Black Creek
          (VOTE FOR)  3
           Paul Rettler  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    153   27.82
           Brandi Schomisch .  .  .  .  .  .  .  .  .    146   26.55
           Jacque Stingle.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    101   18.36
           Tyler E Rasmussen.  .  .  .  .  .  .  .  .    148   26.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .36
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    179

          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    168   54.72
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    132   43.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    179


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    185   92.04
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16    7.96
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     42

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0027 V Combined Locks W 1-6
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2250
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    742
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.98
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    390   53.13
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    344   46.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    570  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    172


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    589   97.19
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17    2.81
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    136


          Village President Village of Combined Locks
          (VOTE FOR)  1
           John Neumeier .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    622   99.20
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5     .80
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    115


          Village Trustee Village of Combined Locks
          (VOTE FOR)  3
           Cathy Vander Zanden .  .  .  .  .  .  .  .    552   46.43
           Justin Krueger.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    536   45.08
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    101    8.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1037


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    115   21.74
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    111   20.98
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    106   20.04
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .     63   11.91
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     66   12.48
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     65   12.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    191

          School Board Member Kimberly Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Debbie Roberts.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    382   50.73
           Penny Hoh  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    371   49.27
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    247


          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    111   47.23
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    124   52.77
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0028 V Harrison W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Supervisor, District 8
          (VOTE FOR)  1
           Nicholas Thyssen .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Karen Lawrence.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Village President Village of Harrison
          (VOTE FOR)  1
           Buddy Lisowe  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kevin M. Hietpas .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Village Trustee Village of Harrison
          (VOTE FOR)  3
           Lou Miller .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Tyler M. Moore.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Jim Salm.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Pete Stier .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Darlene Bartlein .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kevin M. Hietpas .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          School Board Member Kimberly Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Debbie Roberts.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Penny Hoh  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0029 V Harrison W 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Village President Village of Harrison
          (VOTE FOR)  1
           Buddy Lisowe  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kevin M. Hietpas .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Village Trustee Village of Harrison
          (VOTE FOR)  3
           Lou Miller .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Tyler M. Moore.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Jim Salm.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Pete Stier .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Darlene Bartlein .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kevin M. Hietpas .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0038 V Hortonville W 1-3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1674
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    604
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          36.08
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    366   61.62
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    228   38.38
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    458   99.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    144


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    462   97.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13    2.74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    129


          Village President Village of Hortonville
          (VOTE FOR)  1
           Jeanne Bellile.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    374   65.50
           Al Habeck  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    196   34.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .18
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33


          Village Trustee Village of Hortonville
          (VOTE FOR)  3
           Peter Olk  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    424   33.31
           James Moeller .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    412   32.36
           Dan Nejedlo.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    408   32.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29    2.28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    539


          Municipal Judge Village of Hortonville
          (VOTE FOR)  1
           Norbert C. Dallman  .  .  .  .  .  .  .  .    466   99.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    136

          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    476   99.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    126


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .    441   99.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    161

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0039 V Howard W 17
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Village Trustee Village of Howard
          (VOTE FOR)  1
           Brian Miller  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Craig McAllister .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Pulaski Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  1
           Sarah Brunette.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Brian Chlopek .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Pulaski Community School District
          Zone 3
          (VOTE FOR)  1
           Barb McKeefry .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0040 V Kimberly W 1-8
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   4056
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1213
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          29.91
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    593   49.62
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    602   50.38
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    961   99.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .41
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    248


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    998   97.65
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24    2.35
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    191


          Village Trustee Village of Kimberly
          (VOTE FOR)  3
           Lee W. Hammen .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    841   29.48
           Peggy Weber.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    716   25.10
           Tom Gaffney.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    674   23.62
           Norb Karner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    606   21.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16     .56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    783


          Municipal Judge Village of Kimberly
          (VOTE FOR)  1
           Jerry Schumann.  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1004   99.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    205


          School Board Member Kimberly Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Debbie Roberts.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    956   50.74
           Penny Hoh  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    914   48.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14     .74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    542

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0041 V Kimberly W 9
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      1
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Supervisor, District 8
          (VOTE FOR)  1
           Nicholas Thyssen .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           Karen Lawrence.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Village Trustee Village of Kimberly
          (VOTE FOR)  3
           Lee W. Hammen .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   33.33
           Peggy Weber.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   33.33
           Tom Gaffney.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Norb Karner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   33.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Municipal Judge Village of Kimberly
          (VOTE FOR)  1
           Jerry Schumann.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          School Board Member Kimberly Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Debbie Roberts.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           Penny Hoh  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0042 V Little Chute W 1-15
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   6112
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .   1469
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          24.03
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    780   53.65
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    673   46.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1049   99.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8     .76
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    412


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .   1112   97.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34    2.97
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    323


          Village Trustee Village of Little Chute
          (VOTE FOR)  2
           Larry Van Lankvelt  .  .  .  .  .  .  .  .   1023   50.20
           Brian Van Lankveldt .  .  .  .  .  .  .  .    992   48.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23    1.13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    135   19.34
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    115   16.48
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    170   24.36
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .     62    8.88
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    127   18.19
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     87   12.46
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21   26.58
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31   39.24
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27   34.18
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          School Board Member Little Chute Area School District
          (VOTE FOR)  2
           David L. Peterson.  .  .  .  .  .  .  .  .    479   26.00
           Sarah Beahm.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    898   48.75
           Isaac Zimmermann .  .  .  .  .  .  .  .  .    453   24.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12     .65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0043 V Nichols W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    123
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     33
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          26.83
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25   75.76
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8   24.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24   96.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    4.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          Municipal Judge for the Village of Bear Creek, Village
          oVillages of Bear Creek, Black Creek & Ni
          (VOTE FOR)  1
           John J. Mazuroski, Jr. .  .  .  .  .  .  .     31  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Village President Village of Nichols
          (VOTE FOR)  1
           A. J. Griesbach  .  .  .  .  .  .  .  .  .     26   92.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    7.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          Village Trustee Village of Nichols
          (VOTE FOR)  2
           Terry Scheller.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24   42.11
           Kathy Krull.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31   54.39
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    3.51
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9

          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .     27   49.09
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28   50.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0044 V Shiocton W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    489
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    122
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          24.95
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     79   64.75
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     43   35.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     99   99.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    1.00
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     99   96.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    3.88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19


          Village President Village of Shiocton
          (VOTE FOR)  1
           Terri James.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    104   98.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.89
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16


          Village Trustee Village of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Eugene Butch Bunnell.  .  .  .  .  .  .  .     61   22.34
           Rodney Van Straten  .  .  .  .  .  .  .  .     86   31.50
           Austin Hooyman.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     72   26.37
           Jamie Dontje  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     52   19.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .73
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     73


          School Board Member School District of Shiocton
          (VOTE FOR)  3
           Aaron C. Pluger  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94   32.87
           Bradley R. Ritchie  .  .  .  .  .  .  .  .    102   35.66
           Jeremie Birch .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     90   31.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     80

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0045 V Wrightstown W 4 & 5
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    171
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     37
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          21.64
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25   67.57
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12   32.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          Village President Village of Wrightstown
          (VOTE FOR)  1
           Dean J. Erickson .  .  .  .  .  .  .  .  .     30  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7


          Village Trustee Village of Wrightstown
          (VOTE FOR)  3
           Sue Byers  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22   31.43
           Scott Reignier.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24   34.29
           Andy Lundt .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24   34.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member
          Wrightstown Community School District
          (VOTE FOR)  2
           Sarah Hock .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21   44.68
           Laurie De Cleene .  .  .  .  .  .  .  .  .     26   55.32
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0046 C Appleton W 1
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    828
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    268
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      1     .37
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.37
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .            .12


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     85   32.32
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    178   67.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    199   99.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     68


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    215   98.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.38
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     50


          Alderperson, District 1, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           William J. Siebers  .  .  .  .  .  .  .  .    209   98.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     55


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102   27.57
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    132   35.68
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    131   35.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.35
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    166

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0047 C Appleton W 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1535
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    409
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          26.64
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    152   37.16
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    256   62.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .24
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    274   97.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    128


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    301   98.37
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.63
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    103


          Alderperson, District 1, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           William J. Siebers  .  .  .  .  .  .  .  .    298   95.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14    4.49
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    157   27.99
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    179   31.91
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    219   39.04
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    1.07
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    255

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0048 C Appleton W 3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1778
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    687
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          38.64
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    167   24.42
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    516   75.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .15
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    422   97.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    2.31
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    255


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    496   98.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    1.78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    315   30.64
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    273   26.56
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    428   41.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12    1.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    346

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0049 C Appleton W 4
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    916
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    256
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          27.95
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    135   52.73
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    120   46.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .39
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    176   95.14
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    4.86
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     71


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    193   95.07
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    4.93
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     53


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   24.47
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    118   35.65
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    124   37.46
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    2.42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0050 C Appleton W 5
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      4
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      2
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          50.00
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2  100.00
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   25.00
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   25.00
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0051 C Appleton W 6
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    542
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    177
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.66
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     75   42.37
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102   57.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    126  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     51


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    133   99.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .75
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     43


          Alderperson, District 3, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Brad Firkus.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    103   66.88
           Ryan Kubat .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     50   32.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     59   22.43
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97   36.88
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    107   40.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     91

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0052 C Appleton W 7
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1181
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    403
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.12
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    180   44.67
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    223   55.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    269   97.46
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.54
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    127


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    308   96.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12    3.75
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     83


          Alderperson, District 3, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Brad Firkus.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    209   61.11
           Ryan Kubat .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    128   37.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.46
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     61


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    160   28.83
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181   32.61
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    205   36.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    1.62
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    249

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0053 C Appleton W 8
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1346
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    349
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          25.93
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     52   14.90
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    297   85.10
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    245   99.19
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .81
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    273   99.27
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .73
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     74


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    105   24.59
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    148   34.66
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    165   38.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    2.11
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    271

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0054 C Appleton W 9
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    959
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    299
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          31.18
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    163   54.52
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    136   45.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    175   96.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    3.31
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    118


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    184   93.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12    6.12
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    103


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     83   22.80
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    137   37.64
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    143   39.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .27
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    234

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0055 C Appleton W 10
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    687
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    269
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          39.16
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    111   41.26
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    158   58.74
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    168   98.82
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.18
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     99


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    197   98.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     70


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     99   27.97
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    104   29.38
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    151   42.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    184

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0056 C Appleton W 11
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    536
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    196
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          36.57
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     98   50.26
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97   49.74
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    136   99.27
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .73
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     59


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145   96.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    3.97
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     45


          Alderperson, District 5, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Katie Van Zeeland.  .  .  .  .  .  .  .  .    137   97.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    2.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     56


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     87   29.59
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    100   34.01
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    106   36.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .34
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     98

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0060 C Appleton W 15
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    850
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    320
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          37.65
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    177   55.31
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    143   44.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    231   99.14
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .86
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     87


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    235   96.71
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    3.29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     77


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    118   25.00
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    178   37.71
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    168   35.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    1.69
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    168

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0061 C Appleton W 16
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    703
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    244
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.71
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    126   51.85
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117   48.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    177   99.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     66


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181   96.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    3.21
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     57


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     71   20.58
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    131   37.97
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    142   41.16
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    143

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0062 C Appleton W 17
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    861
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    299
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.73
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    168   56.38
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    130   43.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    196   99.49
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .51
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    208   98.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.89
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     87


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    122   27.73
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145   32.95
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    169   38.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .91
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    158

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0063 C Appleton W 18
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    628
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    240
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          38.22
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    134   56.30
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    104   43.70
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    170   99.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     69


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    174   98.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     64


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    116   50.22
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    114   49.35
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117   33.52
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94   26.93
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    138   39.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    131

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0064 C Appleton W 19
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1532
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    577
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          37.66
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    318   55.59
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    253   44.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    399   99.25
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .75
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    175


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    409   97.38
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    2.62
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    157


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    285   53.07
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    251   46.74
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .19
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     40


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    216   27.62
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    266   34.02
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    296   37.85
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .51
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    372

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0065 C Appleton W 20
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1156
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    362
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          31.31
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    195   54.78
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    161   45.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    240   98.36
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.64
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    118


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    243   98.78
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    116


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    171   51.04
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   48.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    121   26.95
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    150   33.41
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    174   38.75
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .89
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    275

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0066 C Appleton W 21
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .     39
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     11
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.21
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8   72.73
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3   27.27
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9   90.00
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   10.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4   23.53
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4   23.53
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9   52.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0067 C Appleton W 22
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .     74
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     46
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          62.16
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36   80.00
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9   20.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15   36.59
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     26   63.41
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12   20.69
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22   37.93
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23   39.66
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    1.72
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .     31  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15

          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13   29.55
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31   70.45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11   24.44
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34   75.56
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0068 C Appleton W 23
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Hortonville Area School District
          Village of Hortonville/Town of Liberty
          (VOTE FOR)  1
           Craig Dreier  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Hortonville Area School District
          Town of Dale/Town of Hortonia
          (VOTE FOR)  1
           Robert VanDenElzen  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0069 C Appleton W 24
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    510
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    146
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.63
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     55   37.67
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     90   61.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .68
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     44


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    113   98.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     68   28.94
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     71   30.21
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     93   39.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     55

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0070 C Appleton W 25
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1002
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    292
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          29.14
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    148   50.86
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    143   49.14
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    190   97.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    2.06
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     98


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    193   97.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    2.53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    149   31.84
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    143   30.56
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    169   36.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    1.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    116

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0072 C Appleton W 27
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1085
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    426
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          39.26
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    163   38.44
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    261   61.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    271   98.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    151


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    300   96.46
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    3.54
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    115


          Alderperson, District 9, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Alex Schultz  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    245   71.01
           Bob Baker  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     95   27.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     80


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    198   31.38
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181   28.68
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    245   38.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    1.11
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    221

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0073 C Appleton W 28
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1043
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    308
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          29.53
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    134   43.51
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    174   56.49
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    202   98.06
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.94
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    216   99.54
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .46
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     91


          Alderperson, District 9, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Alex Schultz  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    158   65.56
           Bob Baker  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   33.61
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .83
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     67


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    111   26.56
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145   34.69
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    160   38.28
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .48
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    198

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0074 C Appleton W 29
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1313
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    372
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.33
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145   38.98
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    227   61.02
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    251   98.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    290   97.64
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.36
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     75


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    126   25.71
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    166   33.88
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    192   39.18
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    1.22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    254

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0075 C Appleton W 30
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1068
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    267
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          25.00
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    112   41.95
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    155   58.05
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    186   99.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     80


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    188   94.95
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    5.05
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     69


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     78   22.61
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    128   37.10
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    138   40.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .29
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    189

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0078 C Appleton W 33
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1144
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    393
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.35
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    167   42.49
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    226   57.51
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    266   98.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.12
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    124


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    283   96.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    3.74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     99


          Alderperson, District 11, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Patti S. Coenen  .  .  .  .  .  .  .  .  .    270   97.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    2.88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    115


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    153   28.87
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    173   32.64
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    195   36.79
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    1.70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    256

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0079 C Appleton W 34
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    331
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    118
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          35.65
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     32   27.12
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     86   72.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     61   96.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    3.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     55


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     75   94.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    5.06
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     39


          Alderperson, District 11, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Patti S. Coenen  .  .  .  .  .  .  .  .  .     74   96.10
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    3.90
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     41


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     41   27.33
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     38   25.33
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     70   46.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     86

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0080 C Appleton W 35
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1059
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    343
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.39
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    183   53.35
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    160   46.65
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    246   98.80
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.20
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    253   98.06
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    1.94
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     85


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    150   30.67
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    133   27.20
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    204   41.72
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .41
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    197

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0081 C Appleton W 36
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1345
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    406
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          30.19
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    198   48.89
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    206   50.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .25
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    282   98.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    120


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    299   95.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13    4.17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    157   27.50
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    194   33.98
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    217   38.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    241

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0082 C Appleton W 37
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    816
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    267
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          32.72
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    127   47.74
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    139   52.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    186   99.47
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .53
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     80


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    188   98.43
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     76


          Alderperson, District 13, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Walter Burt Blank.  .  .  .  .  .  .  .  .     98   40.83
           Kyle Lobner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    141   58.75
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97   27.09
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    114   31.84
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    144   40.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .84
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    176

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0083 C Appleton W 38
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1609
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    543
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          33.75
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    291   53.89
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    249   46.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    354   98.88
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.12
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    185


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    378   97.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    2.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    156


          Alderperson, District 13, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Walter Burt Blank.  .  .  .  .  .  .  .  .    235   48.06
           Kyle Lobner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    250   51.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4     .82
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     54


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    203   27.81
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    246   33.70
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    273   37.40
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    1.10
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    356

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0084 C Appleton W 39
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    827
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    237
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      1     .42
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.66
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .            .12


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    126   53.85
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    107   45.73
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    161  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     76


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    177   96.20
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    3.80
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     53


          Alderperson, District 13, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Walter Burt Blank.  .  .  .  .  .  .  .  .     97   43.69
           Kyle Lobner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    124   55.86
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     87   26.52
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    109   33.23
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    129   39.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .91
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    146

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0085 C Appleton W 40
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .     23
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      9
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          39.13
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5   55.56
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4   44.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5   83.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   16.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4   66.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   33.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Alderperson, District 13, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Walter Burt Blank.  .  .  .  .  .  .  .  .      4   50.00
           Kyle Lobner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3   37.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   12.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5   33.33
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4   26.67
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4   26.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   13.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0086 C Appleton W 41
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    185
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     71
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          38.38
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     54   76.06
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17   23.94
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     57  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     50   96.15
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    3.85
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19


          Alderperson, District 13, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Walter Burt Blank.  .  .  .  .  .  .  .  .     32   58.18
           Kyle Lobner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23   41.82
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     16


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12   17.65
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25   36.76
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30   44.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    1.47
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     72

          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .     46  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24


          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19   28.36
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     48   71.64
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24   35.29
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     44   64.71
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0087 C Appleton W 42
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    952
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    321
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          33.72
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182   56.88
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    137   42.81
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .31
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    220   98.21
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.79
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    239   98.35
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    1.65
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     78


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    120   25.64
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    149   31.84
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    193   41.24
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    1.28
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    174

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0088 C Appleton W 43
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    863
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    319
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          36.96
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    156   48.90
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    162   50.78
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .31
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    224   99.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .88
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     93


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    236   97.52
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    2.48
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     77


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117   26.41
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    137   30.93
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    180   40.63
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9    2.03
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    195

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0093 C Appleton W 48
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    176
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     24
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          13.64
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10   41.67
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14   58.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13   86.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   13.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7   20.59
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     12   35.29
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     15   44.12
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0094 C Appleton W 49
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    102
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     29
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.43
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10   34.48
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19   65.52
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7   15.56
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18   40.00
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20   44.44
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0095 C Appleton W 50
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    161
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     55
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.16
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     25   45.45
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30   54.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19   22.89
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28   33.73
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35   42.17
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    1.20
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0096 C Appleton W 51
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1002
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    404
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          40.32
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    135   33.50
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    266   66.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    258   97.36
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.64
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    139


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    284   95.30
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14    4.70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    106


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    165   29.68
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   29.50
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    217   39.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    1.80
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    252

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0097 C Appleton W 52
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    117
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     58
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          49.57
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     24   41.38
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34   58.62
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35   97.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    2.78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     37   97.37
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    2.63
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     20


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23   32.39
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     19   26.76
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     27   38.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    2.82
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     45

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0098 C Appleton W 53
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .     23
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .     11
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          47.83
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      9  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2   11.11
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6   33.33
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10   55.56
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0099 C Appleton W 54
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   1001
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    349
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.87
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    169   48.42
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    180   51.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    235   99.58
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .42
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    113


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    245   97.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      7    2.78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97


          Alderperson, District 3, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Brad Firkus.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    193   64.98
           Ryan Kubat .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    103   34.68
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .34
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     51


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    130   26.26
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164   33.13
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    193   38.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8    1.62
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    203

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0100 C Appleton W 55
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    513
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    148
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          28.85
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     67   45.58
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     80   54.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     93  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     55


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     98   98.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1    1.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     49


          Alderperson, District 9, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Alex Schultz  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     66   58.41
           Bob Baker  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     47   41.59
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     35


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     52   24.30
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .     79   36.92
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     81   37.85
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .93
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     82

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0101 C Appleton W 56
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      1
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      1
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .         100.00
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1


          Alderperson, District 9, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Alex Schultz  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Bob Baker  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   50.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0102 C Appleton W 57
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .     15
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      2
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          13.33
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   33.33
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   33.33
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1   33.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0103 C Appleton W 58
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Alderperson, District 13, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Walter Burt Blank.  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kyle Lobner.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 1
          (VOTE FOR)  2
           Darin A. Tiedt.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Kevin VerVoort.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Steve Garvey  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Freedom Area School District
          Area 4
          (VOTE FOR)  1
           George Van Wychen.  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

          Freedom Area School District Referendum No. I
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Freedom Area School District Referendum No. II
          Freedom Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0104 C Appleton W 59
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      3
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Alderperson, District 3, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Brad Firkus.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Ryan Kubat .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0105 C Appleton, W 60
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0106 C Appleton, W 61
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .      0
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Alderperson, District 7, City of Appleton
          (VOTE FOR)  1
           Maiyoua Thao  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           John Cuff  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          School Board Member Appleton Area School District
          (VOTE FOR)  2
           Tim McKeag .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Deborah Truyman  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           Jim Bowman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0107 C Kaukauna W 1-3
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2036
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    631
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          30.99
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    300   48.39
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    317   51.13
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .48
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    438   99.77
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .23
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    192


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    496   96.50
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18    3.50
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117


          Alderperson, District 1, City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Marty DeCoster.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    480   97.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     10    2.04
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    141


          Municipal Judge City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Carley N. Windorff  .  .  .  .  .  .  .  .    444   99.78
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    186


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    283   20.04
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    264   18.70
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    288   20.40
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .    160   11.33
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    255   18.06
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    154   10.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      8     .57
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    478

          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    304   49.19
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    314   50.81
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     13

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0108 C Kaukauna W 4-5, 12, 14
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2110
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    767
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          36.35
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    343   46.10
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    400   53.76
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    496   99.40
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .60
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    268


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    581   96.99
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18    3.01
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    168


          Alderperson, District 2, City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Timothy Roehrig  .  .  .  .  .  .  .  .  .    557   98.06
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     11    1.94
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    199


          Municipal Judge City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Carley N. Windorff  .  .  .  .  .  .  .  .    516   99.61
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .39
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    249


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    371   21.68
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    309   18.06
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    358   20.92
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .    198   11.57
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    286   16.72
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    186   10.87
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .18
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    590

          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    362   48.33
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    387   51.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0109 C Kaukauna W 6 & 7
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2201
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    761
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          34.58
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    334   45.44
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    400   54.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .14
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     26


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    499   99.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    260


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    583   97.65
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     14    2.35
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    164


          Alderperson, District 3, City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Brian Schell Skelly .  .  .  .  .  .  .  .    356   51.74
           Thomas McGinnis  .  .  .  .  .  .  .  .  .    331   48.11
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .15
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     73


          Municipal Judge City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Carley N. Windorff  .  .  .  .  .  .  .  .    491   99.39
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3     .61
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    267


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    348   20.85
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    309   18.51
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    342   20.49
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .    187   11.20
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    295   17.68
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    183   10.96
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5     .30
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    614

          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    360   49.18
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    372   50.82
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     29

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0110 C Kaukauna W 8-10 & 13
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .   2443
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    886
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          36.27
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    418   49.00
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    435   51.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     33


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    597   99.83
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .17
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    288


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    682   97.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     17    2.43
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    187


          Alderperson, District 4, City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Pennie A. Thiele .  .  .  .  .  .  .  .  .    533   68.51
           Ryan Schmitt  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    243   31.23
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .26
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    107


          Municipal Judge City of Kaukauna
          (VOTE FOR)  1
           Carley N. Windorff  .  .  .  .  .  .  .  .    598   99.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2     .33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    286


          School Board Member Kaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  3
           Chad Berken.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    459   22.93
           Kathryn Breitzman.  .  .  .  .  .  .  .  .    412   20.58
           Chris Bouressa.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    424   21.18
           Tim Reichenberger.  .  .  .  .  .  .  .  .    201   10.04
           John Moore .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    322   16.08
           Charles West  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    166    8.29
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     18     .90
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    653

          Kaukauna Area School District General Obligation Bond
          ReKaukauna Area School District
          (VOTE FOR)  1
           Yes  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    456   52.78
           No.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    408   47.22
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0111 C New London W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    730
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    230
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          31.51
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    148   66.07
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     76   33.93
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    181   98.91
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.09
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     47


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    182   97.33
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    2.67
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     43


          Alderperson, District 3, City of New London
          (VOTE FOR)  1
           Lori Ann Dean .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    189   97.42
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      5    2.58
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     36


          School Board Member School District of New London
          (VOTE FOR)  2
           Pete Bosquez  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     92   23.96
           Chris Martinson  .  .  .  .  .  .  .  .  .     94   24.48
           Tina Ruckdashel  .  .  .  .  .  .  .  .  .    122   31.77
           Virginia Schlais .  .  .  .  .  .  .  .  .     75   19.53
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .26
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     76

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0112 C Seymour W 1 & 2
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    689
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    181
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          26.27
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .    113   62.43
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     68   37.57
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    142   99.30
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .70
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     38


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    145   96.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    3.97
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30


          Alderperson, Wards 1 & 2, City of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Steve Hurkman .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    160  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     21


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    150   56.39
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    113   42.48
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    1.13
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     96


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    148   98.67
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.33
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     31

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0113 C Seymour W 3 & 4
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    627
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    142
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          22.65
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     88   61.97
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     54   38.03
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    114  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     28


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    104   94.55
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      6    5.45
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     32


          Alderperson, Wards 3 & 4, City of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Ryan Kinney.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    120  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     22


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    109   52.91
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     97   47.09
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     78


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    119  100.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     23

PRECINCT REPORT       2019 SPRING ELECTION             UNOFFICIAL RESULTS
RUN DATE:04/03/19     APRIL 2, 2019
RUN TIME:02:25 AM     OUTAGAMIE COUNTY

          0114 C Seymour W 5 & 6
                                                      VOTES  PERCENT
           REGISTERED VOTERS - TOTAL .  .  .  .  .  .    630
           BALLOTS CAST - TOTAL.  .  .  .  .  .  .  .    155
           BALLOTS CAST - BLANK.  .  .  .  .  .  .  .      0
           VOTER TURNOUT - TOTAL  .  .  .  .  .  .  .          24.60
           VOTER TURNOUT - BLANK  .  .  .  .  .  .  .


          Justice of the Supreme Court
          (VOTE FOR)  1
           Brian Hagedorn.  .  .  .  .  .  .  .  .  .     93   60.00
           Lisa Neubauer .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     62   40.00
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0


          Court of Appeals Judge, District 3
          (VOTE FOR)  1
           Lisa K. Stark .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    113   98.26
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      2    1.74
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     40


          County Executive Outagamie County
          (VOTE FOR)  1
           Tom Nelson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    117   96.69
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      4    3.31
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     34


          Alderperson, Wards 5 & 6, City of Seymour
          (VOTE FOR)  1
           Alex Tetzlaff .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    128   99.22
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .78
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     26


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 1
          (VOTE FOR)  2
           Gregory C Leisgang  .  .  .  .  .  .  .  .    114   54.81
           Kurt Peterson .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     93   44.71
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      1     .48
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    102


          School Board Member Seymour Community School District
          Zone 2
          (VOTE FOR)  1
           Tom Heins  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .    122   97.60
           WRITE-IN.  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      3    2.40
              Over Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .      0
             Under Votes .  .  .  .  .  .  .  .  .  .     30